Home
Nalazite se ovde:Naslovna » Vesti » Poraz hrabrih kadeta u četvrtfinalu

Poraz hrabrih kadeta u četvrtfinalu

Kadeti Mladosti su zaustavljeni u četvrtfinalu F8 turnira Triglav kadetske lige Srbije. Osim konačnog rezultata, koji je ruku na srce zasluženo na strani beogradskog tima, sve ostalo zaslužuje pohvalu. Vizura je opravdala ulogu favorita slavivši u efikasnoj utakmici rezultatom 107:94.

Beograđani su bolje počeli utakmicu. Serijom trojki prvi period rešavaju u svoju korist sa 30:20. Ekipa Aleksandra Bjelića se ne predaje, već u drugih deset minuta uzvraća istom merom, pa je izuzetno efikasno prvo poluvreme okončano minimalnom prednošću Vizure 51:50. Treći period donosi dosta neizvesnosti na parketu hale Mega Fektori u Beogradu. Hrabri igrači Mladosti pružaju još jači otpor fizički snažnijem rivalu i polovinom treće deonice dolaze do prednosti 66:64. Izlaskom iz igre borbenog Obradovića domaći prave seriju 16:1 i time trasiraju put ka pobedi. Ne predaju se odlični Obućina, braća Ilić, Obradović i Kolarević, ali im se kasno što se konačnog rezultata tiče priključuje Zlatanović, pa ekipa Vizure uspeva da pre svega zahvaljujući nezaustavljivom Todoroviću održi prednost do kraja i na koncu stigne do zasluženog trijumfa.

Još jednom recimo da se uprkos porazu nema šta zameriti izabranicima Aca Bjelića. Pored više nego korektnih igara tokom ligaškog dela sezone, i danas su na završnom turniru pokazali da im je mesto među najboljim kadetskim ekipama Srbije.

VIZURA – MLADOST 107:94(30:20, 21:30, 29:19, 27:25)

MLADOST: Majstorović, Nikolić, Gemaljević, Kolarević 3, Obradović 17, V.Ilić15, Vujović, Kurtić, Zlatanović 20, Obućina 24, Stevanović i M.Ilić 15.