Home
Nalazite se ovde:Naslovna » Vesti » Zlatko Bolić posetio naš klub

Zlatko Bolić posetio naš klub

Generalni sekretar KSS Zlatko Bolić je danas boravio u radnoj poseti košarkaškom klubu Mladost. U skoro dvočasovnom razgovoru sa direktorom kluba Dobrilom Jojićem i trenerima Dejanom Kolarevićem, Mihailom Šušićem i Aleksandrom Bjelićem, prvi operativac košarkaškog saveza se upoznao sa radom i aktivnostima kluba, koji se na mapi Srbije izuzetno visoko kotira kako po organizaciji, tako i radu sa mlađim kategorijama.

“Veoma mi je drago što sam u prilici da se lično uverim u sve ono što sam čuo o ovom klubu. Dobro mi je poznato kako se radi u Mladosti i kakvi se rezultati postižu. Sa tako velikom bazom najmlađih polaznika u školi košarke jasno je da ovaj klub ima lepu perspektivu. Za to su naravno zaslužni ljudi koji su organizovali ovakav sistem, ali i kvaltetni treneri koji rade sa mladima. Od predstavnika kluba sam čuo i sa kojim se problemima susreću, a na nama kao granskom savezu je obaveza da vodimo brigu o košarkaškoj bazi. Znam koliko je ovaj klub uspešan u radu sa mladima. To ne govore samo medalje, već i broj igrača koji su ponikli u Mladosti, a nastupali su u reprezentativnim selekcijama Srbije. Sa predsednikom Danilovićem uskoro krećemo u obilazak regionalnih saveza i naravno da će se Čačak naći u našem rasporedu“ – rekao je generalni sekretar KSS Zlatko Bolić.

Domaćini nisu krili zadovoljstvo što ih je posetio prvi operativac košarkaškog saveza. Bila je to prilika da se u direktnom razgovoru predstavnik saveza upozna sa radom i aktivnostima KK Mladost.

“Ovo je bila izuzetno lepa prilika da ugostimo jednog od vodećih ljudi srpske košarke. U direktnom i korektnom razgovoru smo ga upoznali o aktivnostima našeg kluba, ali i problemima sa kojima se suočavamo. Tu pre svega mislim na nerazumnu odluku da samo klubovi od prve srpske lige pa naviše mogu igrati kvalitetne lige u kategorijama juniora i kadeta. Složili smo se da se u narednom periodu još češće srećemo i da zajednički rešavamo sve probleme i to u interesu čačanske i srpske košarke. Gospodin Bolić se uverio u kakvim uslovima radimo i mislim da u narednom periodu možemo očekivati još bolju saradnju sa našim matičnim savezom“ – rekao je direktor KK Mladost Dobrilo Jojić.

© 2013 KK Mladost Čačak

Scroll to top