Home
Nalazite se ovde:Naslovna » Vesti » KK MLADOST Čačak – KK NAPREDAK 80:69

KK MLADOST Čačak – KK NAPREDAK 80:69

U najboljoj igri ove sezone košarkaši Mladosti su zasluženo i ubedljivo savladali Napredak Rubin rezultatom 80:69. Od samog početka su mladi igrači čačanskog drugoligaša nametnuli agresivnu igru, za koju iskusni, ali i nadmeni gosti iz Kruševca jednostavno nisu imali pravi odgovor.  Za one neupućene u sportskoj dvorani Mladost bilo je nejasno koja se od ove dve ekipe bori za ulazak u viši rang, a koja vodi grčevitu borbu za opstanak u drugoligaškom društvu.  Na poluvremenu je prednost Mladosti iznosila šest poena 42:36, a pobednik je odlučen polovinom trećeg perioda kada je na semaforu stajalo plus 19 za domaći tim. Uzaludni su bili pokušaji trenera gostiju da nešto promeni u igri svog tima, jer jednostavno mladi igrači Mladosti su u svim elementima nadvisili bivšeg prvoligaša. Najefikasniji u domaćem timu je bio Strahinja Petković koji je utakmicu okončao sa 20 ubačenih poena. Ništa slabiji učinak nisu imali Vučićević koji je postigao 15, Avramović sa 14 i Janković sa 13 postignutih poena. U bledom timu iz Kruševca pohvale zaslužuju jedino Marko Radonjić koji je postigao 18 i Nikola Bakračlić koji je za svega 20 provedenih minuta u igri postigao 16 poena.

Čačani se i dalje nalaze u grčevitoj borbi za opstanak u drugoj ligi, ali im igra i pobeda nad Kruševljanima daju za pravo da sa optimizmom očekuju poslednjih pet prvenstvenih kola. U narednom kolu košarkaši Mladosti gostuju u Kosjeriću, gde se sastaju sa drugoplasiranom Crnokosom.