Home
Nalazite se ovde:Naslovna » Vesti » KK Mladost Čačak – Mladost Zemun 80:67

KK Mladost Čačak – Mladost Zemun 80:67

Košarkaši Mladosti su u duelu sa imenjakom iz Zemuna zasluženo i lako stigli do pobede koja ih aktivno ostavlja u borbi za opstanak u drugoj ligi Srbije. Čačani su pred malobrojnom publikom savladali Mladost iz Zemuna rezultatom 80:67. Prva četvrtina je i nagoveštavala takav epilog, jer su Čačani prvu četvrtinu rešili u svoju korist sa 18:6. U drugih deset minuta pad u igri domaćih koriste gosti iz Zemuna koji do odlaska na veliki odmor smanjuju prednost Mladosti na samo jedan poena, 32:31. Treća i četvrta četvrtina protiču u totalnoj nadmoćnosti Čačana, a veliku pomoć su im pružili i Zemunci, koji su imali čak 30 izgubljenih lopti na utakmici. Dvocifreni učinak u domaćem timu su ostvarili Petković koji je postigao 20, Vučićević je ubacio 15, Spasić 13, a Avramović, Janković i Knežević po 10 poena.

Uprkos pobedi Čačani su i dalje ostali na pretposlednjoj poziciji jer su i svi ostali kandidati za niži rang zabeležili pobede u 19.kolu. Naredne subote košarkaši Mladosti gostuju u Zrenjaninu gde se sastaju sa ekipom Proletera.