Home
Nalazite se ovde:Naslovna » Vesti » KK MLADOST Čačak – BEOVUK

KK MLADOST Čačak – BEOVUK

Za samo četiri dana košarkaši Mladosti su zabeležili dve značajne pobede koje su ih zadržale u borbi za opstanak u prvoj B ligi. Najpre su Čačani prošlog utorka u odloženoj utakmici savladali iskusnu ekipu Železničara iz Inđije sa 86:76, da bi u subotu takođe pred svojim navijačima slavili protiv Beovuka rezultatom 96:83. Iako lišeni usluga povređenog Vučićevića, mladi Čačani su sjajno otvorili meč i već nakon tri minuta vodili sa 10:0. Ipak, borbeni gosti prave seriju, čak dolaze i u vođstvo, ali prvih 10 minuta pripada domaćinu 21:20. U drugom periodu do punog izražaja dolazi talenat mladog Petra Rakićevića koji postiže četiri trojke iz isto toliko pokušaja, pa Čačani na veliki odmor odlaze sa sedam poena viška, 42:35. Treća četvrtina donosi izjednačenu igru, dok je pobednik odlučen u poslednjih pet minuta, kada su nerešiva enigma za Beograđane bili Janković, Spasić i Petković za konačnih i ubedljivih 96:83.

Najefikasniji u timu Mladosti je bio Miloš Janković sa 32 postignuta poena, dok su odlični bili Spasić sa 17, Petković sa 16 i mladi Rakićević sa 15 postignutih poena. U gostujućem timu najzapaženiji su bili Petrić sa 20 i Babić sa 15 postignutih poena. Mladost je trenutno na desetom mestu sa skorom od 5 pobeda i 9 poraza, a prilika za nastavak serije je u subotu kada u Čačak stiže poslednjeplasirani Spartak iz Subotice.