Home
Nalazite se ovde:Naslovna » Vesti » Poraz kadeta posle velike borbe

Poraz kadeta posle velike borbe

Oko stotinak gledalaca u hali kraj Morave je bilo u prilici da posmatra odličnu košarkašku predstavu. Posle velike borbe tokom svih 40 minuta kadeti Mladosti su u utakmici 9.kola poraženi od Vizure rezultatom 83:86.

Naš tim je odlično počeo utakmicu i već posle tri minuta poveo sa 8:2. Gosti su se brzo rezultatski vratili u meč i serijom od 8:1 rešili prvu četvrtinu u svoju korist sa 21:23. U drugih deset minuta potpuna dominacija Beograđana. Prednost Vizure raste iz minuta u minut i na veliki odmor gosti odlaze sa velikom razlikom, 35:52. Kada je polovinom treće četvrtine na semaforu stajalo 39:59 mnogi u hali su pomislili da je rešeno pitanje pobednika. Usledio je period sjajne igre naših momaka pa je pred poslednji kvartal bilo rezultatski sve otvoreno, 60:64. Velikom borbenošću naš tim dva minuta pre kraja utakmice stiže do prilike da napravi totalni preokret, ali nekoliko nepreciznih šuteva za tri poena naših igrača gosti kažnjavaju i na kraju stižu do teške i tesne pobede u Čačku 83:86.

U timu Mladosti briljirao je Miloš Ilić sa 22 poena i 13 skokova. Odličan je bio Nemanja Obućina koji je postigao 30 poena, dok je Zlatanović dodao 16. U pobedničkom timu Todorović je postigao 25, Anđušić 19, a Yuryeu 14 poena. Mladost posle 9 odigranih kola ima skor od 4 pobede i 5 poraza. U narednom kolu ekipa Aleksandra Bjelića gostuje u Nišu gde se sastaje sa ekipom Konstantina.

MLADOST – VIZURA 83:86(21:23, 14:29, 25:12, 23:22)

MLADOST: Matović 2, Nikolić, Majstorović, Kolarević 6, Obradović 7, Gemaljević, Vujović, Jelušić, Zlatanović 16, Obućina 30, Stevanović i Ilić 22.