Home
Nalazite se ovde:Naslovna » Vesti » Furioznim finišom do opstanka u ligi

Furioznim finišom do opstanka u ligi

KK-Mladost prvi tim

Košarkaši Mladosti će se i naredne sezone takmičiti u drugoligaškoj konkurenciji. Sjajnom završnicom u prvenstvu obezbeđen je opstanak u Drugoj muškoj ligi, što je i bio prioritetan cilj u ovoj sezoni.

Izabranici Vladimira Zlatanovića su poslednja tri susreta rešili u svoju korist, što je na kraju bilo dovoljno da se prvenstvo okonča na jedanaestom mestu, sa skorom od 11 pobeda i 15 poraza. Najpre su naši košarkaši slavili na teškom gostovanju u Inđiji, gde je savladana odlična ekipa Železničara rezultatom 74:62(22:19, 18:12, 22:10 i 12:21). Briljantnu igru u našerm timu je pružio Strahinja Petković koji je sa 28 postignutih poena bio prvi strelac meča. Odlične role su imali Vučićević, Janković i Knežević.

U utakmici sezone košarkaši Mladosti su ubedljivo savladali direktnog konkurenta u borbi za opstanak ekipu Plane sa 113:86(25:23, 26:21, 35:22 i 27:20). U najboljem meču ove godine u sportskoj dvorani Mladost, naši košarkaši su jednostavno počistili sa terena iskusne goste iz Velike Plane. U prvih 20 minuta je bilo očigledno da je važnost utakmice u velikoj meri sputala naše igrače, ali su stvari došle na svoje mesto u nastavku. Predvođeni nezaustavljivim Aleksom Avramovićem, izabranici Vladimira Zalatanovića su rešetali koš gostiju iz svih pozicija.Avramović i Petković su postigli po 25, Vučićević 24, a Janković 20 poena. Naši igrači su ubacili čak 12 trojki iz 23 pokušaja. Nadoknađen je veliki minus iz prvog meča i kolo pre kraja obezbeđen opstanak u ligi.

U poslednjoj utakmici u sezoni košarkaši Mladosti su u Beogradskom Pioniru savladali Partizan MT sa 81:72(14:21, 20:14, 29:25 i 18:12). Ova utakmica će ostati upamćena po fantastičnoj igri mladog reprezentativca Miloša Jankovića koji je postigao 40 poena, uz fantastičan indeks uspešnosti od čak 49!

Tako su naši seniori odličnim igrama u finišu prvenstva obezbedili šestu uzastopnu drugoligašku sezonu našeg kluba.