Home
Nalazite se ovde:Naslovna » Vesti » I pobeda i razlika

I pobeda i razlika

IMG_2638

JUNIORSKA LIGA SRBIJE 13.kolo: MLADOST – ZEMUN 70:53(28:10, 12:14, 14:16, 16:13)

Sportska dvorana Mladost, gledalaca 200. Sudije Nikitović i Marković.

MLADOST: Milović, Savić 9, Domanović, Rakićević 33, Kočović 4, Nikolić 4, Ćirić 1, Kurćubić, Ilić 8, Šćekić 11, Stamenić, Šarančić.

ZEMUN: Lazović 3, Starinčević 11, Bojičić 1, Zlatanović, Jovanović 2, Mikić 8, Paunović, Šćekić, Orlić 8, Milin 16, Nikolić 4, Vidović.

Juniori Mladosti su posle sjajne igre savladali u derbiju kola ekipu Zemuna sa 70:53. Čačani, predvođeni maestralnim Rakićevićem su takav epilog najavili već nakon prvih deset minuta. Na semaforu je stajalo 28:10, a već pomenuti Petar Rakićević je postigao 19 poena uz indeks uspešnosti 23. Preostalih 30 minuta su protekla u izjednačenoj igri što najbolje ilustrruju i rezultati po četvrtinama 12:14, 14:16 i 16:13. Pokušavali su Zemunci predvođeni čačanskim trenerom Darkom Peruničićem da urade nešto više, ali jednostavno rečeno Mladost je bila bolja u svim elementima igre. Rakićević je imao sjajne saradnike u Iliću, Šćekiću, Saviću i Kočoviću. Posebno je bitno napomenuti da su naši juniori anulirali minus od 16 poena iz prve utakmice u Zemunu, tako da imaju realnu šansu da ligaški deo sezone okončaju u samom vrhu tabele.

Publika je aplauzom ispratila sa terena mlade košarkaše Mladosti, koji su na tabeli treći sa skorom od 9 pobeda i 4 poraza. U narednom kolu izabranici Mihaila Šušića gostuju ekipi Mega Vizure.