Home
Nalazite se ovde:Naslovna » Vesti » Ko će kome…

Ko će kome…

IMG_2638

JUNIORSKA LIGA SRBIJE 5.kolo: MLADOST – PARTIZAN NIS 66:70(19:14, 18:22, 14:16 i 15:18)

Sportska dvorana Mladost, gledalaca 500. Sudije Matić(Kragujevac) i Jovašević(Čačak).

MLADOST: Domanović, Savić, Smiljanić, Rakićević 22, Kočović 13, Nikolić, Ćirić 10, Kurćubić, Ilić 13, Šćekić 8, Stojanović, Šarančić.

PERTIZAN NIS: Bojović 21, Babović 9, Ilkić 2, Milošević 4, Kapetanović, Marinković 15, Vraneš, Glišić 8, Bojanić 3, Aničić, Tanasković 2, Đorđević 6.

U sjajnoj atmosferi pred oko 500 gledalaca juniori Mladosti su u derbiju 5.kola poraženi od Partizana rezultatom 66:70. Velika borba se vodila na parketu sportske dvorane Mladost svih 40 minuta. Na kraju su se radovali Beograđani, koji su bili skoncetrisaniji u samoj završnici meča. Prva četvrtina je bila onakva kakvu su priželjkivali igrači i navijači Mladosti. Taj period je pripao izabranicima Mihaila Šušića sa 19:14. Do kraja poluvremena crno beli smanjuju prednost Mladost na samo jedan poen 37:36.  U drugih 20 minuta se vodila takođe žestoka borba, ali je prednost bila uglavnom na strani juniora Partizana. Kako se utakmica bližila kraju padala je koncetracija domaćih igrača, koji su u poslednjem periodu čak šest puta bili neprecizni sa linije slobodnih bacanja. Tračak nade se zbio samo sedam sekundi pre kraja kada je Mladost smanjila zaostatak na samo dva poena, ali je Marinković sa linije slobodnih bacanja postavio konačan rezultat.

IMG_2637

Najefikasniji u timu Mladosti su bili Rakićević sa 22, Kočović i Ilić sa 13 i Ćirić sa 10 postignutih poena. Najzapaženiji u pobedničkoj ekipi je bio nekadašnji igrač Mladosti Nikola Bojović, koji je svom matičnom klubu ubacio 21 poen.

U pauzi između dva poluvremena svoje košarkaško umeće su pokazali članovi najmlađe selekcije KK Mladost predvođeni trenerom Ivanom Dukancem.